Gruaja e zvns ambasadorit anglez  në Shqipëri i jep  çmimin “Phenomenal Global Woman” Linda Ramës në ‘’Global Woman Summit’’ në Londër!

Gruaja e zvns ambasadorit anglez  në Shqipëri i jep  çmimin “Phenomenal Global Woman” Linda Ramës në ‘’Global Woman Summit’’ në Londër!

  ‘’Global Woman’’, një nga platformat më të madha në botë për bashkimin dhe fuqizimin socio-ekonomiko-kulturor të grave , e drejtuar
Read More
Mirela Sula ftohet nga sekretarja britanike e thesarit  Elisabeth Truss!

Mirela Sula ftohet nga sekretarja britanike e thesarit  Elisabeth Truss!

 Mirela Sula ka marr pjesë këtë të hënë në pritjen e organizuar në Londër nga sekretarja e thesarit Elisabeth Truss. Puna
Read More
“Të bashkuar në kujtim të Skënderbeut”- Mirela Sula pjesë e mbrëmjes gala në Romë!

“Të bashkuar në kujtim të Skënderbeut”- Mirela Sula pjesë e mbrëmjes gala në Romë!

Nga Fatima Gorezi 19 nëntor 2018, Vatikani foli shqip! Një atmosferë e  këndshme me dozën e patjetërsueshme të një krenarie kombëtare
Read More
‘Global Woman’ me një tjetër konferencë motivuese në Tiranë -‘Ti mund të ndryshosh botën’

‘Global Woman’ me një tjetër konferencë motivuese në Tiranë -‘Ti mund të ndryshosh botën’

Pas samitit të suksesshëm vitin e kaluar ‘’Global Woman’’ kthehet sërish në Tiranë me një konferencë frymëzuese dhe mjaft motivuese
Read More
Kontributet në dietologji- Anila  Kalleshi nderohet me çmimin “Pinaccles” në Pragë

Kontributet në dietologji- Anila  Kalleshi nderohet me çmimin “Pinaccles” në Pragë

Anila  Kalleshi- Një histori suksesi!   Fatima Gorezi    Anila Kalleshi është anëtare elite e ‘’Konfederatës Botërore të Biznesit’’ duke disponuar dhe certifikatën CSR,
Read More
Enerjeta Tafa- Jetoni ëndrrën tuaj!

Enerjeta Tafa- Jetoni ëndrrën tuaj!

  Enerjeta Tafa Duajeni veten dhe bëhuni ndryshimi që doni të shihni tek të tjerët!   Nga Fatima Gorezi Enerjeta Tafa prej më shumë
Read More
Mirela Sula nderohet në Los Anxhelos , rrëmben çmimin prestigjioz

Mirela Sula nderohet në Los Anxhelos , rrëmben çmimin prestigjioz

Mirela Sula nderohet në Los Anxhelos , rrëmben çmimin prestigjioz Mirela Sula është vlerësuar me një tjetër çmim mjaft prestigjioz këtë
Read More
Merita Isufi: Rrugëtimi im i suksesit mes pasionit dhe shpresës për ndryshim

Merita Isufi: Rrugëtimi im i suksesit mes pasionit dhe shpresës për ndryshim

Merita Isufi:Rrugëtimi im i suksesit mes pasionit dhe shpresës për ndryshim Nga Fatima Gorezi Prej 18 vitesh në Angli Merita Isufi ka kaluar
Read More
Konferenca e Mirela Sules tërheq vëmendjen e  ‘’Channel 5’’

Konferenca e Mirela Sules tërheq vëmendjen e  ‘’Channel 5’’

Këtë të shtunë më datën 17 mars, Mirela Sula dhe platforma e saj e ndërkombëtarizuar ‘’Global Woman’’ do të mbajnë
Read More
‘’Pozitiviteti ndryshon botën mbarë!’’ Dafina Rama, jeta e një shqiptareje në Angli

‘’Pozitiviteti ndryshon botën mbarë!’’ Dafina Rama, jeta e një shqiptareje në Angli

Intervistoi: Fatima Gorezi Dafina  Rama ka emigruar që para 17 vitesh në Mbretërinë e Bashkuar. Jeta për të nuk ka qenë
Read More
YOUR NEW SECOND HOME IN GREEN COAST LUXURY RESORT

YOUR NEW SECOND HOME IN GREEN COAST LUXURY RESORT

  YOUR NEW SECOND HOME IN GREEN COAST LUXURY RESORT Green Coast Luxury Resort, a hidden getaway gem in the magical Ionian Coast
Read More
Seminari ‘’Mental make up’’ & ‘’Ti je forcë krijuese’’ mbërrin në Prizren , si të gjeni rrugën drejt pozitivitetit!

Seminari ‘’Mental make up’’ & ‘’Ti je forcë krijuese’’ mbërrin në Prizren , si të gjeni rrugën drejt pozitivitetit!

’’Dilni nga zona juaj e rehatisë dhe gjeni rrugën tuaj drejt suksesit’’ , - kjo është motoja e seminarit që
Read More
Shpresa Rupar: Duaje veten, dashuro jetën

Shpresa Rupar: Duaje veten, dashuro jetën

Shpresa Rupar është një shqiptare e suksesshme e cila e ka zhvendosur prej vitesh jetën e saj në Ljubljana të
Read More
Artiola Toska: Gratë shqiptare duhet të bëjnë më shumë për të realizuar veten

Artiola Toska: Gratë shqiptare duhet të bëjnë më shumë për të realizuar veten

Artiola Toska Gratë shqiptare duhet të bëjnë më shumë për të realizuar veten E kujdesur, miqësore dhe harmonike , ajo duket se
Read More
Negativiteti i tyre nuk ka të bejë fare me ju

Negativiteti i tyre nuk ka të bejë fare me ju

Të gjithë janë duke luftuar per te fituar betejat e tyre Te gjithë duam që të kemi kontroll në jetën tonë
Read More
Suksesi i Global Woman ne Hollywood dhe fustanet pink

Suksesi i Global Woman ne Hollywood dhe fustanet pink

Suksesi i Global Woman ne Hollywood dhe fustanet pink Një iniciativë e grave të guximshme nga vende të ndryshme u bashkua
Read More
MasterMind Class: Tri mënyra për të arritur sukses

MasterMind Class: Tri mënyra për të arritur sukses

MasterMind Class Tri mënyra për të arritur sukses   Para 20 vitesh, ekzakt në vjeshte te vitit 1997 ishte casti kur mendova
Read More
Si e gjeta forcen krijuese

Si e gjeta forcen krijuese

Alma Topalli Si e gjeta forcen krijuese Alma është një grua e suksesshme , po aq edhe e fortë dhe kurajoze në
Read More
Fuqizimi I Gruas – Fuqizimi I Mendjes

Fuqizimi I Gruas – Fuqizimi I Mendjes

Fuqizimi I Gruas – Fuqizimi I Mendjes Hotel Plaza – Tiranë Date, 17 Nëntor Ora 09.00 – 17.00 Seminar 1 ditor me psikologen Mirela
Read More
Endrit Mërtiri, fotografi fatlum në krah të Irina Shayk

Endrit Mërtiri, fotografi fatlum në krah të Irina Shayk

Endrit Mërtiri, fotografi fatlum në krah të Irina Shayk   Ai është i ri, i suksesshëm, por mbi të gjitha me
Read More
Featured Post
Gruaja e zvns ambasadorit anglez  në Shqipëri i jep  çmimin “Phenomenal Global Woman” Linda Ramës në ‘’Global Woman Summit’’ në Londër!
  ‘’Global Woman’’, një nga platformat më të madha në botë për bashkimin dhe fuqizimin socio-ekonomiko-kulturor të grave , e drejtuar nga shqiptarja Mirela Sula,...
Read More
Mirela Sula ftohet nga sekretarja britanike e thesarit  Elisabeth Truss!
 Mirela Sula ka marr pjesë këtë të hënë në pritjen e organizuar në Londër nga sekretarja e thesarit Elisabeth Truss. Puna e shkëlqyer që ka...
Read More
“Të bashkuar në kujtim të Skënderbeut”- Mirela Sula pjesë e mbrëmjes gala në Romë!
Nga Fatima Gorezi 19 nëntor 2018, Vatikani foli shqip! Një atmosferë e  këndshme me dozën e patjetërsueshme të një krenarie kombëtare duket se kishte e...
Read More
Mirela Sula
MONETISE YOUR MIND 16TH FEBRUARY 2018,13:30PM - MAIN STAGE, Olympia London